Skip to main content
Niebieska bluza polarowa, damska bluza z łatami i wypustkami - blog o szyciu

Niebieska, polarowa bluza z wypustką

Niebieski polar leżał sobie taki trochę niekochany i zapomniany. Od dawna wiedziałam, że powstanie z niego bluza, ale sam gładki polar wydawał się dosyć nudnym wyborem. Musiało być to późnym wieczorem, bo takie “genialne” pomysły przychodzą tylko przy bardzo zmęczonym umyśle, gdy pomyślałam, że dodam do bluzy wypustki 🙂

Połączenie polaru i cienkiej dzianiny wiskozowej, jak się zapewne domyślacie, łatwym zestawieniem nie jest. O dziwo maszyna dała radę, chociaż połamałam na zgrubieniu 1 igłę w owerloku.

Do uszycia bluzy wykorzystałam wykrój na sportową bluzę ze wstawkami. Delikatnie zmodyfikowałam tylko kaptur, bo nie chciałam mieć dzianiny wiskozowej przy samym brzegu – może to był błąd, bo przez to grubość warstw znacząco wzrosła.


Do bluzy zrobiłam własnoręcznie “sznureczki”, żeby pasowały do reszty dodatków 🙂

Lubicie szyć i nosić ubrania z polaru? A może ktoś z Was szył już coś z polaru bawełnianego? Jestem strasznie ciekawa jak się sprawdza.

8 myśli na temat “Niebieska, polarowa bluza z wypustką

    1. Dziękuję 🙂 Sznureczek to po prostu tunel z materiału wywrócony na prawą stronę. Można do niego wciągnąć zwykły sznurek (bardziej funkcjonalny będzie) albo zostawić szersze zapasy na szwy żeby wypełniły środek (to bardziej ozdobna wersja).

Dodaj komentarz