Skip to main content
Miętowa torebka w kaktusy, duża torebka z zamkiem, rękodzieło

Miętowa torebka z kaktusami

Ten fason musiałam mieć w swojej kolekcji. Pojemna, ale wciąż zgrabna torebka z okrągłymi rączkami to taka klasyka, którą chyba każdy zna.


Projektując tę torebkę nie przewidywałam większych problemów. Nie było tu szyciowych łamigłówek co do kolejności łączenia elementów, a wszystkie jej części wydawały mi się znajome. Jak zwykle jednak natrafiłam na pewne przeciwności, które troszkę przysporzyły mi kłopotu.

Największym problemem okazały się rączki. Technikę szycia okrągłych rączek znam w kilku wydaniach, nigdy jednak nie testowałam ich na ekoskórze, a jest to jednak specyficzny materiał. Pierwsze testy wypadły naprawdę kiepsko, a szybki “research” w internecie pokazał, że większość osób nie widzi w tym problemu i mniejsze lub większe marszczenia na rączkach po prostu ignoruje.

Moim zdaniem nie jest to jednak problem czysto estetyczny – pomarszczona ekokóra dużo szybciej zacznie się niszczyć. Oczywiście przemysł dawno już znalazł rozwiązanie dla tego problemu, ale takie wykończenie raczej nie wchodzi w grę w warunkach domowych. Był to jednak punkt zaczepienia, który naprowadził mnie na właściwą drogę. Ostatecznie moje rączki z wersji po prawej przeistoczyły się w wersję po lewej 🙂
Szycie okrągłych rączek do torebki, rączki ze sznurkiem
Drugim problemem było usztywnienie torebki. Znowu zdecydowałam się na użycie gąbki, bo na razie nie znalazłam produktu, który tak fajnie dodawał by “ciała” torebce i stabilności. Gąbka ma jednak swoje wady, które mi przeszkadzają, więc liczę, że kiedyś uda mi się znaleźć dla niej zamiennika.

Efektem mojej pracy jest oczywiście wykrój na tę torebkę: Duża, codzienna torba z zamkiem – wykrój krawiecki i tutorial

A tak miętowa torebka prezentuje się w pełnej odsłonie:


… oraz jedna z testowych torebek – taka bardziej stonowana wersja:

Znacie ten fason? Lubicie go? Która wersja torebki jest Waszym zdaniem ładniejsza – beżowa czy miętowa? 🙂

6 myśli na temat “Miętowa torebka z kaktusami

    1. Dziękuję! Fakt, część jest taka bardziej koszykowo-wakacyjna bez zamka, ale takie z zamkiem też widywałam. Na co dzień na pewno z zamkiem lepsza 😉

Dodaj komentarz