Skip to main content
Różowy, mały plecak na lato z pikowanej tkaniny poliestrowej

Małe, wakacyjne plecaki z pikowanego poliestru

Są projekty, które szyje się z przyjemnością. Ostatnie plecaki, które miałam okazję szyć, właśnie do takich projektów należały 🙂

Plecaki oryginalnie miały mieć trochę inną formę – klapkę zapinaną na zamek. Po kilku próbach uznałam jednak, że takie rozwiązanie, chociaż ciekawe, wygląda dosyć topornie. Wróciłam więc do bardziej klasycznego rozwiązania z klapką i wiązaniem.


Plecaki mają kilka ciekawych detali – ozdobne zamki z przodu, klapkę z wypustką, oraz szelki z kontrastowymi brzegami. Pierwszy zamysł był taki, że zrobię szelki wywracane, które nie będą miały na zewnątrz stębnowań. Strasznie mi się takie rozwiązanie podoba, ale proces ich wywracania… no cóż, do łatwych nie należał. Ostatecznie zrezygnowałam więc i z tego pomysłu, chociaż w musztardowej, próbnej wersji takie właśnie szelki powstały.

Różowa wersja różni się delikatnie kształtem od musztardowej, szelki zostały uszyte łatwiejszym sposobem, a poza tym nie wiele zmian zostało do niej wprowadzonych.

Plecaki uszyłam z tkaniny poliestrowej pikowanej, dzięki temu mogłam pominąć usztywnienie. Dodałam jedynie filc na dno, aby całość fajnie trzymała kształt. Z tyłu znalazło się miejsce na jeszcze jedną kieszonkę, ukrytą pod zakładką materiału, bo wiadomo, że kieszonek nigdy za wiele 😀

Wykrój i tutorial na plecak znajdziecie tutaj: Plecak Margo w 2 rozmiarach

Podoba Wam się taka forma plecaka? A może w ogóle plecaków nie nosicie? 🙂

4 myśli na temat “Małe, wakacyjne plecaki z pikowanego poliestru

Dodaj komentarz