Skip to main content
Kosmetyczka kuferek - wykrój krawiecki i tutorial

Kosmetyczka kuferek zapinana na zamek

Pod koniec zeszłego roku uszyłam 2 kosmetyczki w formie kuferków. Jeden w wersji męskiej, drugi w wersji żeńskiej 🙂

Jak to zwykle bywa przy rozpracowywaniu modelu, bawiłam się trochę w testowanie różnych metod szycia, jak i sposobów usztywniania. Zielono-szara wersja została uszyta bez pomocy lamówki. I chociaż jest to wykonalne, to było to rozwiązanie trochę “przekombinowane”. Efekt takiego szycia również nie powalał (wewnątrz), dlatego ostatecznie zdecydowałam się opublikować w tutorialu bardziej klasyczny sposób jej szycia.

Wersja kolorowa powstała z tkaniny poliestrowej wodoodpornej. Usztywniona sztywnikiem krawieckim oraz pianką polietylenową. Wiem, że niektórzy mają problem z zastosowaniem tej pianki w praktyce, więc przy okazji miałam okazję pokazać jeden z moich sposobów na jej wykorzystanie. Wypustki w obu wersjach wykonane zostały przy użyciu żyłki kaletniczej, która świetnie sprawdza się przy szyciu torebek i akcesoriów.

Wspominałam o tutorialu? Tak, na kosmetyczkę stworzyłam darmowy wykrój i tutorial, więc jeżeli ktoś jeszcze ich nie widział, to zapraszam:

Tutorial: Jak uszyć kosmetyczkę kuferek
Wykrój: Darmowy wykrój na kosmetyczkę kuferek

A może ktoś z Was testował już ten wykrój? Napiszcie w komentarzu, jak się Wam szyło tę kosmetyczkę albo wrzućcie link do swojej wersji 🙂

Dodaj komentarz