Skip to main content
Opakowanie na prezent - jak uszyć ozdobny woreczek z tkaniny

Torebka na Prezent lub na Wino – Uszyj to Sam

Święta za pasem, więc warto pomyśleć o pakowaniu prezentów. Dzisiaj pokażę Wam mój sposób na szycie ozdobnych woreczków. A lubię ten sposób chociażby dlatego, że woreczek posiada podszewkę, co daje piękne wykończenie wewnątrz i na zewnątrz 🙂

Potrzebne materiały

  • Tkanina
  • Wstążka ozdobna

Schemat wycinania woreczka

Poniżej znajdziecie schemat, który pozwoli Wam na wyliczenie wymiarów prostokąta, z którego opakowanie będzie szyte. Pamiętajcie, że będzie on wycinany na złożeniu tkaniny, więc rzeczywista szerokość musi zostać pomnożona przez 2.

Wysokość prostokąta (czyli szerokość woreczka) to 1/2 obwodu przedmiotu + luz + zapasy na szwy 🙂 Jak uszyć woreczek na prezent - opakowanie na prezent z ozdobną wstążką, woreczek z podszewką

Etapy szycia

1. Przenieś na prostokąt linie dna oraz umiejscowienie tunelu na wstążkę. Zszyj boki woreczka, zostawiając otwór po obu stronach tunelu. Rozprasuj szwy.

2. Rozłóż i zepnij zapasy na szwy, a następnie przeszyj dno torebki, zostawiając na środku otwór. Zaprasuj zapasy na szwy do góry.
3. Złóż wszystkie 4 rogi torebki, przeszyj, a następnie przytnij.
4. Przewróć woreczek na prawą stronę przez pozostawiony w dnie otwór.
5. Zaszyj dziurę w dnie ściegiem ręcznym krytym, a następnie włóż dno do środka woreczka.
6. Narysuj linie łączące boczne otwory i przeszyj wkoło torebki. 7. Przeprasuj torebkę, a następnie włóż wstążkę do środka tunelu. Wstążka powinna utworzyć pętlę.
Moja torebka gotowa, a Twoja jak się prezentuje? 🙂
Jak uszyć woreczek na prezent - opakowanie na prezent z tkaniny

3 myśli na temat “Torebka na Prezent lub na Wino – Uszyj to Sam

Dodaj komentarz