Skip to main content

Szyjemy kieszenie – przewodnik krok po kroku

Dzisiaj na Papavero został umieszczony mój tutorial szycia kieszeni: Szyjemy kieszenie – przewodnik krok po kroku, na podstawie wykroju spódnicy: darmowy wykrój do pobrania.

Przewodnik zamieszczam również poniżej 😉

Etapy szycia kieszeni:

1.Przód oraz listwy kieszeni kładziemy prawą stroną do prawej i zszywamy
2.Następnie zszywamy worki kieszeni z listwami kieszeni – również prawą stroną do prawej
3.Zaprasowujemy szwy w wykonanych elementach w stronę listwy kieszeni. Następnie zszywamy elementy z punktów 1 i 2 po górnym łuku – dla ułatwienia można spiąć je szpilkami.
5.Gdy już zszyjemy elementy z obu stron – zaprasowujemy, a następnie możemy je przeszyć. Ja zrobiłam to w 2 miejscach, z tym że dolny szew starałam się „ukryć”. Zapasy powinny znaleźć się w środku, chyba że ktoś rezygnuje z obszywania.
6.Następnie dopasowujemy element nr 7 (część przodu z workiem kieszeniowym) i zszywamy worek kieszeniowy tylko po łuku – bok będzie zszyty z tyłem i przodem w szwie bocznym, a góra z paskiem.
7.Przypinamy szpilkami worki kieszeniowe żeby równo zszyć przód z tyłem i wszyć pasek.

Powiązane: Prosta spódnica w stylu lat 70

3 myśli na temat “Szyjemy kieszenie – przewodnik krok po kroku

  1. Bardzo podoba mi sie ta spodniczka ale nie stety nie moge wydrukowac i powiekszyc wykroju .Mam maszyne i material ,mozna innaczej bez wykroju ?

    1. Teoretycznie można wszystko… znam osoby które rozrysowują sobie od razu na tkaninie wykrój, ale bez znajomości konstrukcji takie “zabawy” raczej dobrze nie wyjdą 🙂
      A dlaczego nie możesz wydrukować? Wykroje do pobrania są dostępne na stronie dopiero po zalogowaniu.

Dodaj komentarz