Skip to main content

Jak uszyć kieszonkę z wypustką – przewodnik krok po kroku

Szybki tutorial na dzisiaj – szyjemy kieszonkę z wypustką. Uwierzcie mi – łatwiejszy sposób nie istnieje 😀 Myślę, że osoby już szyjące będą wiedzieć o co chodzi po obrazkach, ale dla osób początkujących dodałam opisy.

Etapy szycia:

1. Kieszonkę szyjemy właściwie z 1 kawałka. Niebieski to kieszonka, różowy rzecz, na której chcemy wykonać taką kieszeń. Tkaninę na kieszeń kroję z 2 cm zapasem żeby łatwiej było pracować 🙂Jak uszJak uszyć kieszonkę z wypustką, tutorial krok po kroku2. Podklejamy naszą rzecz (czyli różową tkaninę) flizeliną, po lewej stronie w miejscu gdzie ma pojawić się kieszonka. Najlepsze do tego typu rzeczy są flizeliny (zwykłe włókniny) z klejem naniesionym na całą powierzchnię, ale oczywiście jak nie ma takiej pod ręką to z punktowym też będzie ok. Zaznaczamy na flizelinie kształt kieszonki i spinamy z niebieską tkaniną (prawe strony w środku). Jeżeli wasza tkanina wierzchnia jest gruba, to taki prostokąt na kieszonkę zszywamy z 2 tkanin – na wypustkę tkania wierzchnia, a w dalszej części jakaś podszewka na stworzenie worka kieszeniowego.

Przeszywamy po wcześniej zaznaczonym obrysie.

3. Rozcinamy naszą kieszonkę na brzegach do rogów (tworząc trójkąciki) i całość na pół.
4. Przeciągamy kieszonkę przez powstały otwór i zaprasowujemy.
5. Tworzymy wypustkę składając na zakładkę tkaninę kieszeni i zaprasowujemy.
6. Odginamy dolną część naszej rzeczy i spinamy tkaniny żeby wykonać mocowanie wypustki.
W przeciwnym wypadku po włożeniu czegoś do kieszonki wypustka będzie ciągnięta do dołu. Przeszywamy.

7. Składamy niebieską tkaninę i przeszywamy górę. W ten sposób mamy już dół i górę naszej kieszonki. 8. Zaginamy różową tkaninę w bok (jeden, potem drugi) i przeszywamy boki kieszonki.Zabezpieczamy zapasy – jeżeli szyjemy coś z podszewką to wystarczy przyciąć nożyczkami zygzak, jeżeli bez to lepiej zabezpieczyć brzegi overlockiem lub ściegiem zygzakiem. 9. Gotowa kieszonka
Prawda, że proste? 🙂

17 myśli na temat “Jak uszyć kieszonkę z wypustką – przewodnik krok po kroku

  1. Musiałabym poćwiczyć z materiałem w ręce, ale już mi to wygląda na taki tutorial, że z jego pomocą nawet ja bym sobie dała radę 🙂 Świetne, przejrzyste zdjęcia i opis – dodaję do ulubionych, żeby kiedyś skorzystać.

  2. Doskonały tuto-rial, bardzo pomocny. Masz zamieszczone dwa w jednym. Obojętnie, co w danej chwili potrzebujesz to dodajesz-dobra metoda, muszę wypróbować. Bo jak rozumiem szyjesz dookoła kieszonki? 🙂

Dodaj komentarz