Skip to main content

Fioletowa torebka i włóknina Vilene Decovil

Tę torebkę już znacie 🙂 Jest to ten sam model co zielono – granatowa. Oczywiście wykorzystałam przy jej tworzeniu inne tkaniny, ale to nie jedyna różnica. Torebka została usztywniona w inny sposób, dzięki czemu zyskała bardziej “pudełkowy” charakter.
Fioletowo - turkusowa torebka na ramię, handmade, blog o szyciu, torebka z alcantary

Do usztywnienia torebki wykorzystałam włókninę specjalistyczną Decovil firmy Vilene. Jest to bardzo fajny produkt chociaż, jak wszystko, ma też swoje wady.

Plusy:

 • bardzo fajne usztywnienie, którego nie uzyska się żadnym wkładem odzieżowym
 • łatwa do naprasowania w domowych warunkach
 • dodaje troszkę ciężaru szytej rzeczy

Minusy:

 • cena
 • wymaga innego szycia – najlepiej przykleić ją na samym końcu, nie przewrócimy jej też przez pozostawiony otwór – podszewkę przyszywałam do torebki ręcznie
 • słaba dostępność w polskich sklepach

Więcej o tym produkcie możecie przeczytać w tworzonym przeze mnie katalogu flizelin, wkładów i usztywnień
Fioletowo - turkusowa torebka na ramię, handmade, blog o szyciu, torebka z alcantary

Torebka wykonana z alcantary w 2 kolorach, podszewka jest bawełniana. Na “koronce”, po raz pierwszy od kilku lat, złamałam igłę (a nawet 2). Kilka warstw tkaniny + gruba włóknina to było troszkę za dużo, ale igła do jeansu dała radę 🙂 Zamocowanie nitów jak zwykle dodało bardziej profesjonalnego wyglądu – uwielbiam je!

Wykrój: Ardente Design – torebka na ramię t005

Macie jakieś doświadczenia z wkładem Decovil? Podzielcie się spostrzeżeniami 🙂

12 myśli na temat “Fioletowa torebka i włóknina Vilene Decovil

 1. Czy przyklejala Pani na całość ten decovil czy zostawiala kawałek na szew? Zamówiłam właśnie na próbę 2 metry, ale boję się zmarnować bo drogie ? dobrze się trzyma, nie odkleja się przy wywijaniu torebki podczas szycia ?

  1. Wkład wycinałam bez dodatków na szwy. Przy małej torebce miałam problem z wywróceniem, więc jeżeli da się coś podkleić później, to lepiej to zrobić. Poza tym wkład klei i trzyma się bardzo dobrze, bo jest to produkt przeznaczony do użytku domowego 🙂 No i po przyklejeniu robi się sztywniejszy niż jest normalnie.

 2. Nie używałam ich póki co, ale też i jeśli chodzi o torebki to uszylam zaledwie jedną w miarę porządna jak do tej pory. Udanych świąt Wielkanocnych życzę:)

 3. Zaintrygował mnie ten wkład – bo efekt genialny. Uwielbiam sztywne torebki i powoli kombinuję uszycie takiej. I nie mogę się zdecydować, czym to usztywnić. Jest to jedna z opcji.

  Torebka super, bardzo mi się podoba!

Dodaj komentarz