Skip to main content

Czarne spodnie damskie

Tym razem szyte nie dla mnie, a dla koleżanki 🙂 Fason spodni jest bardzo prosty – nawet nie mają kieszeni. Z założenia miały być luźne i wygodne. Pasek zrobiony z jednej części (tak było w oryginalnych spodniach) – pierwszy raz szyłam w ten sposób, ale nie przypadł mi on do gustu. Nie układa się tak dobrze jak krojony z kilku części, ale nie da się ukryć, że jest to szybsze rozwiązanie.

Dosyć dziwnie szyło się ten materiał (nawet nie jestem w stanie powiedzieć co to dokładnie jest) – przez luźny splot wszystko trzeba było dokładnie zabezpieczyć. Przy 2 warstwach materiału szyło się fajnie, ale przy 3 moja maszyna już nie dawała rady, co widać trochę na pasku, na szczęście czarna nitka zlewa się z tłem. Zawsze zastanawiam się czy tylko moja maszyna tak ma, czy wszystkie domowe, a jedynie uratować mnie może przemysłowa? Szkoda, bo czasami odbiera mi to całą przyjemność z szycia.

Próbowałam podkleić pasek flizeliną, ale chyba mam zły rodzaj, bo stał się bardzo sztywny i ostatecznie z niej zrezygnowałam (muszę jeszcze zgłębić ten temat).

Wykrój: szyte na podstawie innych spodni

Czarne proste spodnie - odzież damska - blog o szyciu

Dodaj komentarz